Leden 2013

Deník 1

29. ledna 2013 v 18:03 | ohm
Kapitánův deník zkřížený s Ludolfovým číslem (nechtěně!)

Denní události, ale stylizované.

29/01/2013 3,141592...

Hvězdný čas - řítím se vesmírem, nikoliv sám, ale s hordou spolucestujících které jsem nikdy neviděl a některé neznám ani jménem, jehož první písmeno ponechávám malé, protože tyto stránky nedovolují vést ho nekonečnem, kde nenajdete pěkné místo na dovolenou ani slušnou knihu

1) Pro některé lidi je ráno hustým hlenem, kterého se je nutno zbavit. Proto na ulicích, potřísněných tající bělobou, mezi zdmi panelových domů a do taktu padajícího bleděoranžového světla lamp, zní hrdelní zpěv, tedy spíše jeho nechtěná nápodoba (zjistit co je hrdelní zpěv)

2) V jistý okamžik jsem se omylem potřísnil citem. Rozrušení. Ovšem neděje se to poprvé a tak se z toho stal zvyk. Přísahal bych, ale není na co a komu. Sladký rozklad v ústech. Cítím se jako prvočíslo. Dělitelný jedničkou nebo samo sebou.
Pěstuji si pod vitrínkou svůj smysl pro humor. Jinak nikdo. Zřejmě bych si měl objednat semena jako ostatní a nepokoušet se o vlastní odrůdu.

3) Místo: Autobus, Scéna: 35
Červené punčocháče vyprávějí hnědým vlasům. Řekni něco vtipného! Pyj. S tvrdým. Víš co to je?! Napnutá pružina smyslu povolila a udeřila do rtů které se rozezní smíchem. I mě se snaží prstem zatahat koutkem, ale raději pohlédnu ven a tam není po pyji ani památky. Venek je rozmazaný rozmary počasí. Červené punčochy si přizdobily kovově nos.